Jak se psal příběh založení
MC Krasínek

Na samém počátku byla pouze myšlenka, založit v Krásensku něco, co by s trochou nadsázky, povzneslo kulturní život obce.... A tato myšlenka byla určitou souhrou náhod nakonec úspěšně zrealizována.

Jak to všechno začalo...

Když se jednoho říjnového rána roku 2012 vypravila jedna maminka na Obecní úřad v Krásensku, aby se "konečně" mohla přihlásit k trvalému pobytu, tak po nějaké chvíli odcházela nejen s vyřízenými doklady, ale především s myšlenkou založení Mateřského centra v obci. Paní starostce, která je velkou zastánkyní těchto kulturních aktivit, jen stačilo se zmínit, že je velká škoda, když je v obci spousta maminek s malými dětmi a nemají nějaké zázemí, kde by se třeba mohly jen tak scházet, popovídat si a nechat děti si spolu pohrát (kromě MŠ, samozřejmě). A že by bylo pěkné, kdyby v obci vzniklo nějaké to Mateřské centrum.... (a tím mamince nasadila brouka do hlavy ;o))...

A tak maminka, s hlavou plnou pro a proti založení Mateřského centra, naštěstí před školkou narazila na druhou maminku na MD, která tímto nápadem byla nadšená a plně ji v myšlence založení centra podpořila. Domluvily se, že nejdřív zkusí najít nějaký vhodný název a poté s tímto nápadem založení centra osloví i jiné milé maminky, které znají ze "školkového" kruhu.  S tímto se spolu rozešly a než dorazily domů, byl už název Mateřského centra na světě...Krasínek! A tak se o tuto myšlenku podělily s ostatními maminkami (nejen na mateřské dovolené), se kterými se společně a definitivně rozhodly založit Občanské sdružení pod názvem Mateřské a rodinné centrum Krasínek.